Wniosek o 500 plus- znamy wzór

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia rodzinnego 500+ składać będzie można już od 1 kwietnia 2016 roku. Wtedy też rozpocznie się działanie programu Rodzina 500+. Wnioski złożone pomiędzy 1 kwietnia 2016 roku, a 30 czerwca 2016 roku będą uprawniały do otrzymania wyrównania od początku działania programu.

Formularze dostarczone 1 lipca 2016 roku i później mają uprawniać do otrzymywania świadczenia od bieżącego miesiąca. Dlatego, im szybciej złożymy wniosek tym lepiej. Rząd skrupulatnie przygotowuje jednostki odpowiedzialne do uruchomienia naboru formularzy.

W jaki sposób będzie można złożyć wniosek 500+?

Wniosek w formie papierowej będzie można złożyć w urzędzie miasta lub gminy osobiście, lub też wysłać go pocztą. Osoby ceniące sobie wygodę, mogą skorzystać z Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, poprzez ePUAP oraz wybranych systemów bankowości elektronicznej. W niedługim czasie pojawi się lista banków, które będą uprawnione do przyjmowania takich wniosków. Tak duży wybór metod powinien rozwiązać problem długiego oczekiwania w kolejkach. Rząd spodziewa się ogromnego zainteresowania programem, dlatego wprowadza udogodnienia na wielu polach. Brak alternatywnych metod mógłby doprowadzić do ogromnych kolejek, czego obawiali się na początku eksperci.

Skąd można pobrać formularz programu „Rodzina 500 Plus”?

Formularz wniosku został udostępniony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Będzie on jednolity na terenie całego kraju. Jego pobranie jest darmowe i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Jest to często podkreślane w komunikatach, gdyż pojawiają się informacje o próbach wyłudzeń przez oszustów między innymi na płatne sms-y. Wniosek podzielony jest na część dotyczącą pierwszego i kolejnych dzieci. Zawiera również oświadczenie członka rodziny odnośnie uzyskiwanych dochodów.

Przedstawiony formularz jest wersją ostateczną. Jego kształt w najbliższym czasie pozostanie bez zmian. Uzupełnione przykładowe wzory dostępne będą na stronach rządowych oraz w placówkach przyjmujących wnioski. Otwarta ma zostać również infolinia, na której uzyskać będzie można informacje odnośnie programu „Rodzina 500 Plus”. Udogodnienia na tak wielu polach z pewnością pomogą w rozwiązaniu problemu początkowej ilości wniosków.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*