Pracuje za granicą-co z 500 plus?

Emil
2017-08-02 19:04:29
moja żona została w Polsce z 2 dzieci, a ja pracuje w niemczech od roku... czy możemy skorzystać z 500 plus?... czy o świadczenie mam sie starać w niemczech??
2017-08-07 11:29:48
ja mam tak same, ale ja jeszcze pracuje. dlatego dostaje 500 plus. Mąż pracuje za granica a ja w Polsce i zajmuje sie dwoma córkami. Nie wiem jak to jest, jesli twoja zona nie pracuje... czy ci się wtedy 500 plus należy.
2017-08-08 22:40:15
jeśli myślisz o tym, żeby dostawać świadczenie w Niemczech i Polsce to nie ma opcji. Jeśli twoja żona pracuje, to możecie zrobić tak, żeby dostawać 500 plus i wyrównanie z kindergeld, bo tam jest więcej na dziecko - ok. 800 zł. A jak tylko ty pracujesz, to możesz się starać o świadczenie w kraju w którym pracujesz. Inaczej się chyba nie da.
2017-08-12 15:48:23
witam. co gdy oboje rodzice pracują za granicą , a dziećmi zajmują się dziadkowie? Mozna się starac o świadczenie? dziekuję z góry za odpowiedź.
2017-08-15 09:35:22
jeśli dziadkowie zajmują się dziećmi w Polsce, a rodzice pracują za granicą to sytuacja jest podobna. Pierwszeństwo ma świadczenie wypłacane w kraju w ktrym pracujecie. Polska moze wypłcić tylko dodatek... a jak cała rodzina jest za granicą to pieniądze mogą dostać tylko od kraju w któraym zarabiają
2018-01-04 07:17:27
mam pytanie - mieszkamy z żoną w tajlandii, niedługo urodzi nam się dziecko - czy mamy prawo do 500 plus? praucjemy oboje na wizie pracowniczej w szkole angielskiego, planujemy wrócić do polski za 2 lata mniej więcej.
2018-01-31 13:17:41
jak wyżej - jeśli mieszkanie w Tajlandii -nie macie prawa do świadczenia, ewentualnie możecie dostać dodatek
2018-01-31 13:24:49
tylko pieniedzy by chcieli a sami z kraju uciekli
2018-03-22 14:39:27
Mam pytanie ,jak długo trzeba czekać na jakąkolwiek wiadomość o 500+. Wniosek złożyłam w 2016r i w 2017 roku na dzieci ,wychowuję dzieci sama.Ojciec dzieci mieszka i pracuje w Anglii,tam pobiera świadczenia rodzinne na dzieci,ale ich nie przesyła.Przesyła jedynie alimenty zasądzone wyrokiem sądowym. Do dnia dzisiejszego nie mam żadnej informacji na  ten temat.
2018-04-03 10:49:16
Jeśli ojciec ma pełnię praw to przysługuje mu prawo do tego świadczenia. Jeśli ma ograniczone lub odebrane - należy to zgłosić, że świadzczenie pobierane jest bezprawnie. Najlepiej złożyć wniosek o podwyższenie alimentów właśnie z tytułu pobierania świadczenia w Anglii, najlepiej wstecznie za dwa lata, pod warunkiem, że możesz to udowodnić. Takie sprawy międzynarodowe to zajmują masę czasu, koleżance komornik od 3 lat sprawdza, czy ojciec jej dziecka pracuje za granicą...
2018-04-05 22:09:06

Mam pytanie odnośnie mojej sytuacji. W 2016 roku otrzymałam świadczenie na dwoje dzieci ponieważ nie przekraczaliśmy dochodu. W marcu 2017 roku mąż podjął pracę w niemczech i przekroczył dochód. Ja nie pracuje od dłuższego czasu tylko zajmujè się dziećmi. zgłosiliśmy tą sytuację w MOPS. Mimo to przez kolejne kilka miesięcy do konca okresu rozliczeniowego otrzymywalismy świadczenie na oboje dzieci. W nowym okresie rozliczeniowym złożyliśmy wniosek już tylko na drugie dziecko. Mąż w niemczech nie pobiera żadnych świadczeń rodzinnych. Moje pytanie to czy będziemy musieli zwrócić pobrane wcześniej świadczenie mimo że dopełniliśmy swojego obowiązku i zgłosiliśmy zmiany? Czy na drugie dziecko otrzymam tutaj świadczenie? Do dzisiaj nie otrzymałam żadnej odpowiedzi na moje wnioski. Bardzo proszę o odpowiedź

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>